Informacje

Policjanci z Bełchatowa, Piotrkowa i Radomska połączyli siły na drodze

Bełchatowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przeprowadzili ponadpowiatowe działania ukierunkowane na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. W trakcie kilkugodzinnej akcji mundurowi skontrolowali 50 kierujących, nałożyli 52 mandaty za wykroczenia drogowe, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy.

7 maja 2017 roku od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze z Bełchatowa, Piotrkowa i Radomska prowadzili działania na terenie powiatu bełchatowskiego pod nazwą „Koordynacja Służb Prewencyjnych i Pozapolicyjnych Maj 2017”, których priorytetem było bezpieczeństwo motocyklistów i motorowerzystów. Policjanci drogówki, także na motocyklach, wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości kontrolowali nie tylko prędkość, ale także trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów. Sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie korzystają podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Funkcjonariusze uwagę swoją koncentrowali także na kierowcach stwarzających zagrożenie wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również zwracali uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, realizując przy okazji założenia ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W niedzielnych działaniach udział wzięło 15 funkcjonariuszy, którzy łącznie skontrolowali 50 kierujących, nałożyli 52 mandaty karne przede wszystkim za wykroczenia drogowe. 3 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów. Policjanci „ustrzelili” także dwóch piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość ponad 50 km/h. Na miejscu zatrzymano im prawa jazdy.

Wszystkie działania policjantów mają jeden cel - poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, dlatego w najbliższych miesiącach należy się spodziewać takich lub podobnych akcji.

Powrót na górę strony