Informacje

Wręczali kamizelki odblaskowe w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Niecodzienny patrol mogli spotkać szczercowianie 8 czerwca, w okolicach targowiska przy ul. Mickiewicza. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Kierownik Posterunku Policji w Szczercowie i Wójt Gminy Szczerców wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. W ten sposób włączyli się w ogólnopolską akcję bezpieczeństwa użytkowników dwóch kółek "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Policjanci zachęcali do częstszego korzystania z roweru, który jest idealną alternatywą dla samochodu, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie. Mundurowi promowali także bezpieczne nawyki takie jak: noszenie elementów odblaskowych, kasków, czy wyposażenie roweru we wszystkie niezbędne elementy. Jednym z celów akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” jest także uświadomienie pasjonatom dwóch kółek, że ich bezpieczeństwo na drodze w dużym stopniu zależy od nich samych.

W ramach działań policjanci rozdawali szczercowianom kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Urząd Gminy w Szczercowie. Funkcjonariuszy wspierał we własnej osobie wójt Krzysztof Kamieniak, który chętnie rozmawiał z mieszkańcami gminy. Wszyscy są zgodni, że takie działania sprzyjają poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

 

Powrót na górę strony