Informacje

Policyjne działania "Prędkość"

25 września 2017 roku bełchatowska policja przeprowadziła działania, ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających prędkość. Podczas tych działań policjanci skontrolowali prawie 90 pojazdów i ujawnili ponad 70 kierujących przekraczających prędkość. Tego dnia jedna osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Celem policyjnych działań pn. „Prędkość” jest przede wszystkim dyscyplinowanie kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabianie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna. O tej zasadzie zapomniał 54-letni mieszkaniec gminy Zelów, który w miejscowości Głupice, w terenie zabudowanym pędził toyotą z prędkością 112 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy. Łącznie w czasie tej akcji policjanci skontrolowali 86 kierujących, spośród których 71 otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości.

Bełchatowscy policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane, ponieważ zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Statystyki wskazują, że nieprzestrzeganie  ograniczeń prędkości przez kierujących jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych.

Powrót na górę strony