Informacje

Wypadek na DK 74 w Grudnej

Policjanci z Bełchatowa wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu w miejscowości Grudna w gminie Szczerców. W zdarzeniu dwóch samochodów osobowych ucierpiało 5 osób. Na miejscu przez kilka godzin intensywnie pracowały służby ratunkowe. Przed nami ostatnie dni wakacyjnych podróży. Policja apeluje o szczególną ostrożność!

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia 2018 roku około godz. 17.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 480 w miejscowości Grudna. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, jadący od strony Widawy opel corsa, za kierownicą którego siedział 41-letni obywatel Gruzji, nie zastosował się do znaku "stop" i wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa jadącemu od strony Bełchatowa pojazdowi opel astra, którym podróżowały cztery osoby. W wyniku tego wypadku obrażenia odniosło pięć osób. Cztery trafiły do szpitali w Wieluniu i Bełchatowie. A najciężej ranna 10-letnia dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem LPR do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Szczegóły wypadku ustalają śledczy z KPP w Bełchatowie.

Przed nami ostatnie dni wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach związany z powrotami z letniego wypoczynku. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego takich jak stosowanie się do znaków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, jazda z włączonymi światłami, nie dopuszczanie do nadmiernego zmęczenia za kierownicą.

Powrót na górę strony