Informacje

Wypadek w miejscowości Grudna

Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Grudna w powiecie bełchatowskim

Policjanci w postępowaniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 2 lutego 2019 roku około godziny 13.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 z drogą wojewódzką 480 w miejscowości Grudna. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 42-letnia kierująca fordem, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Szczercowa, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała wprost na prawidłowo jadący drogą krajową pojazd marki Suzuki, którym kierował 62-letni bełchatowianin. W wyniku zderzenia ford został wybity z drogi i uderzył w prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki Volvo. Uczestnikami tego wypadku drogowego są kierujący pojazdami. Wszyscy byli trzeźwi. Kierowca forda i suzuki zostali przewiezieni do Szpitala w Bełchatowie. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Teraz śledczy w postępowaniu wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.


Apelujemy o ostrożność na drodze! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Zwłaszcza teraz, w tych warunkach pogodowych nawierzchnia może być mokra i śliska. Zatem dopuszczalna prędkość, nie musi oznaczać bezpiecznej prędkości. Pamiętajmy, że jezdnie mogą być przymrożone, śliskie, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i problemy z hamowaniem.

Powrót na górę strony