Informacje

Uratowani przed wychłodzeniem

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu bełchatowscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn narażonych na wychłodzenie organizmu. Bełchatowianie w stanie upojenia alkoholowego leżeli na ziemi. Dzięki interwencji policjantów mężczyznom nic już nie zagraża.

27 listopada 2019 roku funkcjonariusze z Wydziału Prewencji bełchatowskiej komendy interweniowali w związku ze zgłoszeniem o dwóch nietrzeźwych mężczyznach. Mundurowi znaleźli ich leżących na ziemi we wskazanym miejscu. Obaj mężczyźni znajdowali się w stanie upojenia alkoholowego. Obok nich leżały opróżnione butelki po alkoholu. Mężczyźni byli zdezorientowani i nie mogli podnieść się o własnych siłach. Policjanci ustalili ich dane personalne. 61-letni bełchatowianin trafił do miejsca swojego zamieszkania. Drugi z mężczyzn, 46-latek, jest osobą bezdomną. Został przewieziony do szpitala w Bełchatowie, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej. Noc spędził trzeźwiejąc w policyjnej celi. To kolejny przypadek, gdy reakcja świadków i  szybka interwencja policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

Na kanwie tego zdarzenia apelujemy do wszystkich o reagowanie na sytuacje, gdzie widzimy osoby potrzebujące naszej pomocy. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok nietrzeźwych, samotnych lub bezdomnych osób. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze, schorowane oraz ubrane niestosownie do pory roku. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Zwłaszcza teraz, kiedy pogoda sprzyja wychłodzeniu organizmu. Reagujmy na zagrożenia. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Dzwońmy pod numer 112. Taki telefon może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony