Informacje

Na drogach...

Policjanci z Wydziału Drogowego KPP w Bełchatowie każdego dnia podejmują działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie swojej służby policjanci zwracają uwagę na prowadzenie pojazdów z dozwolonymi prędkościami jazdy, kontrolują stan trzeźwości, wyposażenie, oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Głównymi przyczynami wypadków drogowych w Polsce jest nadmierna prędkość. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości!

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili łącznie 45 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości, za które zostały nałożone mandaty karne. Zatrzymali też 8 uprawnien do kieroewania za przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej. Rekordzistą okazał się 40-letni bełchatowianin, kierujący toyotą, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h.

W ostatnim czasie policjanci ujawnili też 23 przypadki niestosowań pasów bezpieczeństwa oraz 19 naruszeń przepisów o zachowaniu się kierowców wobec pieszych.

24 lipca 2016 roku  policjanci interweniowali także podczas niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło o godz. 19.15 w Jastrzębicach w gminie Rusiec. 27-letni łodzianin, kierujący samochodem marki Renault Megane, jadący drogą P1929E od strony wsi Oborów w kierunku Jastrzębic, podczas manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego zjechał na lewe pobocze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował. Kierowca oraz jego pasażerowie 22-letnia mieszkanka Bytomia oraz 26-letnia bełchatowianka w stanie niezagrażającym życiu trafili do szpitala w Bełchatowie. 27-letni kierowca był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia drogowego  badają w dochodzeniu bełchatowscy policjanci.

Policjanci apelują do kierowców o nasilenie uwagi i ścisłe stosowanie się do przepisów obowiązującego prawa!

 

  • zdarzenie drogowe w Jastrzębicach w gm. Rusiec
  • zdarzenie drogowe w Jastrzębicach w gm. Rusiec
Powrót na górę strony