Informacje

Policjanci podsumowali ostatni wakacyjny weekend

W ciągu ostatniego wakacyjnego weekendu, na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do 1 wypadku, w którym 2 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz interweniowali przy 12 kolizjach. Tylko w ciągu jednego dnia - 26 sierpnia 2016 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki ujawnili łącznie 51 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości, za które zostały nałożone mandaty karne.

Ostatni weekend  wakacji to szczególny czas dla policjantów, których na drogach naszego powiatu jak co roku w tym okresie było więcej. 140 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz jednostek podległych prowadziło wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych, ale także w tych miejscach, które są niebezpieczne. Funkcjonariusze ze szczególną uwagą  sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców oraz czy kierujący stosują się do znaków drogowych, ograniczeń prędkości oraz czy podróżujący byli zapięci w pasy bezpieczeństwa. Tylko w ciągu jednego dnia 26 sierpnia 2016 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki ujawnili łącznie 51wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości, za które zostały nałożone mandaty karne.

Do jedynego wypadku drogowego podczas minionego weekendu doszło 26 sierpnia 2016 roku tuż przed godziną 16.00 w Rogowcu w gmnie Kleszczów. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 64-letni mieszkaniec Sosnowca, kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes Axor z naczepą, jadący ulicą Energetyczną od strony miejscowości Piaski, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku pojazdowi marki Fiat Punto, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. 40-letni mieszkaniec Chrzanowa, kierujący fiatem oraz jego 24-letni pasażer w stanie niezagrażającym życiu i zdrowiu trafili do szpitala w Bełchatowie. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku drogowego badają w dochodzeniu bełchatowscy policjanci.

Policjanci apelują do kierowców o nasilenie uwagi i ścisłe stosowanie się do przepisów obowiązującego prawa!

Powrót na górę strony