Betlejemskie Światło Pokoju - symbol dobra, braterstwa i nadziei zapłonęło dzisiaj w bełchatowskiej komendzie
"Betlejemskie Światełko Pokoju” rozświetla już wnętrze bełchatowskiej jednostki policji. Z rąk Harcerzy, w imieniu bełchatowskich policjantów i pracowników cywilnych, z zachowaniem reżimu sanitarnego, ten wyjątkowy symbol odebrał dzisiaj Naczelnik Wydziału Prewencji, podinsp. Tomasz Kaszewski.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem braterstwa, pokoju, miłości i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących pomocy. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.
Każdego roku harcerze i skauci z całej Europy i wielu innych państw na świecie roznoszą ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, domów dziecka, urzędów, szkół, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, miłości i nadziei. Za sprawą bełchatowskich harcerzy „Betlejemskie Światełko Pokoju” rozświetla także wnętrza Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.
W tym roku przyjęcie Światła Pokoju z uwagi na panującą pandemię, znów odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przed wejściem do budynku bełchatowskiej jednostki policji ten piękny symbol z rąk Harcerzy odebrał Naczelnik Wydziału Prewencji, podinsp. Tomasz Kaszewski. Dziękując za pamięć o mundurowych i pracownikach cywilnych bełchatowskiej komendy złożył Harcerzom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne, życzył, aby kolejny rok przyniósł czas, gdzie wszyscy wrócimy do normalności, do wykonywania swoich obowiązków w świecie bez pandemii. Młodzi harcerze przekazując ten symboliczny ogień życzyli wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, wytrwałości w wykonywanych zadaniach oraz nadziei „na lepsze jutro”.
Wierzymy, że wszystkie życzenia się spełnią, a "Betlejemskie Światełko Pokoju” będzie motywacją i siłą do pokonywania trudności, zwłaszcza w tak trudnym czasie jakim jest pandemia.
nadkom. Iwona Kaszewska