Informacje

Trwa policyjna akcja znicz

Tegoroczne działania rozpoczęły się 28 października i potrwają do 2 listopada. Policjanci w tym okresie pełnią służbę w rejonach cmentarzy oraz na ciągach komunikacyjnych. Policjanci apelują o ostrożność, zwracanie uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. W wielu miejscach przewidziano zmiany organizacji ruchu, które w Bełchatowie potrwają 1 listopada 2016 roku od godziny 7.00 do godziny 21.00.

Przypominamy kierowcom, że w obrębie cmentarza w Bełchatowie z ruchu drogowego zostanie wyłączona część ulicy Al. Włókniarzy od ulicy Czaplinieckiej do ulicy Lipowej z przeznaczeniem na miejsca parkingowe dla osób odwiedzających groby bliskich.

Objazd odcinką zamkniętego będzie się odbywał ulicą Czapliniecką i Lipową. Natomiast dojazd do części zamkniętej będzie umożliwiony poprzez ulicę Wyszyńskiego oraz ulicę Kątną.

Policjanci apelują o ostrożność, rozsądne planowanie podróży i zwracanie uwagi na znaki drogowe, gdyż w wielu miejscach przewidziano zmiany organizacji ruchu, które w Bełchatowie potrwają 1 listopada 20116 roku od godziny 7.00 do godziny 21.00.

Policjanci przypominają i ostrzegają! Odwiedzając groby 1 listopada, zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Rodzice powinni zadbać o nadzór nad dziećmi - najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i nie oddalać się bez opieki. Jadąc autobusem - szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu - nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy także sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni. Za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Do służby na drogach naszego powiatu oraz w rejon cmentarzy skierowane zostaną policyjne patrole wszystkich słóżb bełchatowskiej komendy policji oraz podległych jednostek terenowych. Czuwać one będą nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem jego uczestników. Policjanci z drogówki kierować będą organizacją ruchu, aby ułatwić dotarcie na groby bliskich osób. Pamiętajmy, aby stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Należy także zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie dróg, które w tych dniach w rejonie cmentarzy może ulec zmianie. Unikajmy pośpiechu, bądźmy uwaźni.

Przypominamy, aby każdy pieszy, który porusza sie po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym miał odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Pamiętajmy! - pieszy ubrany w ciemny strój  jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Powrót na górę strony