Informacje

Zadbajmy o bezpieczne święta na drogach !

Wielkanoc dla policjantów pełniących służbę to czas intensywnej pracy. Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych na drogach pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wyruszających w podróż. Szczególną uwagę będą zwracali na trzeźwość kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.


Tegoroczne policyjne działania „Wielkanoc 2022” rozpoczną się wczesnym rankiem 15 kwietnia, a zakończą późnym wieczorem 18 kwietnia 2022 roku. W tym czasie na drogach powiatu bełchatowskiego nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować, na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:

 

  •     przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  •     nieprawidłowe wyprzedzanie
  •     omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych
  •     nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  •     niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach

      
Przypominamy, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w dalszym ciągu są: nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcia na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Nie bez znaczenia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego mają również osoby znajdujące się na drodze pod wpływem alkoholu. Tutaj bezwzględną zasadą jest: piłeś - nie wsiadaj za kierownicę!

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkiej Nocy to szczególny moment spędzany w gronie najbliższych, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze, nie tylko przy stole, ale także na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń.

 

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony