Informacje

Podsumowanie działań „Wszystkich Świętych 2022” na drogach powiatu bełchatowskiego

W tym roku akcja „Wszystkich Świętych 2022” trwała 6 dni (od 28 października do 2 listopada). W tym czasie na drogach naszego powiatu zauważalny był zwiększony ruch. Policjanci jak zawsze dbali o bezpieczeństwo, kierowali ruchem drogowym, służyli pomocą, ułatwiali mieszkańcom poruszanie się w okolicach cmentarzy. W tym czasie doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Mundurowi pracowali na miejscu 8 kolizji drogowych. Zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonach cmentarzy. Nasze działania rozpoczęliśmy 28 października 2022 roku i prowadziliśmy je przez sześć dni, do 2 listopada włącznie.

W ciągu sześciu dób na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie doszło do 2 wypadków, w których obrażenia odniosły 2 osoby. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 8 kolizji drogowych. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierowców. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 11 nieodpowiedzialnych kierowców.

W trakcie trwania działań policjanci sprawdzali przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miasta, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów. Zwracali też uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, na stosowanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W czasie działań policjanci przeprowadzili 320 kontroli, nałożyli ponad 220 mandatów karnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego za cierpliwość podczas wzmożonego ruchu na drogach oraz w obrębie cmentarzy i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Powrót na górę strony