Informacje

Potrącenie pieszego

Do groźnie wyglądającego wypadku, doszło wczoraj w Ruścu, w gminie Bełchatów. Kierująca pojazdem marki acura potrąciła pieszego idącego chodnikiem. Kobieta usłyszała już zarzut spowodowania wypadku, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

17 stycznia 2023 roku około godziny 13:30 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rusiec. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kierująca pojazdem acura, 32-letnia kobieta, jadąc pasem jezdni wjechała na chodnik uszkadzając przy tym barierki infrastruktury drogowej oraz elewację przyległego budynku. W wyniku zdarzenia doszło do potrącenia 61-letniego mieszkańca gminy Rusiec, który poruszał się chodnikiem prowadząc rower. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Wieluniu. Doznał on obrażeń w postaci złamanych żeber. Kierująca pojazdem była trzeźwa. W rozmowie z policjantami oświadczyła, że oślepiło ją światło słoneczne, dlatego utraciła panowanie nad pojazdem. Na miejscu zdarzenia wykonano niezbędne czynności w tym oględziny miejsca wypadku drogowego z udziałem technika kryminalistyki. Kobieta usłyszała już zarzut. Powyższe przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Szybko zmieniające się warunki pogodowe, niedostosowanie prędkości do panującej aury, pośpiech i roztargnienie, mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Wsiadając za kierownicę zachowajmy rozwagę i czujność.

/mł. asp. Marta Płomińska/

 

  • Po lewej stronie na chodniku stoi uszkodzony pojazd w oddali zaparkowany radiowóz
  • Po lewej stronie na chodniku stoi uszkodzony pojazd w oddali zaparkowany radiowóz
  • Uszkodzony w trakcie wypadku pojazd w oddali radiowóz
Powrót na górę strony