Informacje

„Nie Hejtuję – Motywuję, Reaguję”

O zagrożeniach, jakie niesie hejt w życiu młodego człowieka, o tym jak reagować i jak przeciwstawiać się takiemu zagrożeniu, była mowa ostatnio w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie. W warsztatach prowadzonych pod hasłem „Nie Hejtuję – Motywuję, Reaguję” wzięli udział również policjanci z komisariatu w Zelowie, na czele z zastępcą komendanta komisariatu podkom. Anetą Kubat oraz dzielnicowym asp. sztab. Jarosławem Woźniakiem.

Hejt w ostatnim czasie jest bardzo „modnym” zwrotem. Może być napisany, może przybrać formę grafiki (memy) lub obraźliwego filmu. Może przybrać formę agresji i przemocy rówieśniczej. Mowa nienawiści prowadzi do przykrych konsekwencji w życiu nie tylko młodego człowieka. Może między innymi spowodować zaniżenie samooceny i poczucia własnej wartości, spowodować depresję, czy postawy wycofywania się. Jak dorośli mogą pomóc w zapobieganiu hejtowi?

  •     rozmawiaj i słuchaj dziecka, nie bagatelizuj jego problemów w sieci
  •     interesuj się tym, co dziecko robi w sieci
  •     zdobywaj wiedzę o portalach społecznościowych oraz nowych formach komunikowania się
  •     bądź dla dziecka wzorem, nie obrażaj, nie krytykuj

O zagrożeniach, jakie niesie hejt w życiu młodego człowieka, o tym jak reagować i jak przeciwstawiać sie takiemu zagrożeniu - była mowa ostatnio w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie. W warsztatach  prowadzonych pod hasłem „Nie Hejtuję – Motywuję, Reaguję” wzięli udział również policjanci z komisariatu w Zelowie, na czele z zastępcą komendanta komisariatu podkom. Anetą Kubat oraz dzielnicowym asp. sztab. Jarosławem Woźniakiem. Wydarzenie, którego celem było między innymi omówienie niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą hejt oraz form, jakie ono przybiera, zorganizowane zostało przez dyrekcję i grono pedagogiczne szkoły, we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Zelów -Tomaszem Jachymkiem. W spotkaniu, które dedykowane było przede wszystkim uczniom tej szkoły, udział wzięło około 400 osób. W czasie tego wydarzenia podkreślano jak ważne jest szukanie pomocy w sytuacji borykania się z tym problemem.To już druga edycja kampanii społecznej  „Nie Hejtuję – Motywuję, Reaguję”, w ramach której został także zorganizowany gminny konkurs plasyczny, poświęcony temu zagrożeniu.

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony