Informacje

Rowerem na podwójnym gazie

Policjanci z Komisariatu w Zelowie skontrolowali rowerzystę, którego tor jazdy był mocno chwiejny. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny raz apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i trzeźwość za kierownicą, co dotyczy również kierowców jednośladów! Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca, to zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg!

Rower? Tak! Ale zawsze na trzeźwo! Niestety niemal każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów. Ostatnio, wieczorem 30 maja 2023 roku, na terenie Bujen Szlacheckich policjanci z Komisariatu w Zelowie skontrolowali rowerzystę, którego zachowanie na drodze jednoznacznie wskazywało, że jest nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni rowerzysta wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Jest ona warunkiem niezbędnym do zminimalizowania tragicznych zdarzeń drogowych. Nietrzeźwy kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, koncentrację kierującego, a wtedy nietrudno o dramatyczne w skutkach zdarzenia drogowe. Każde zderzenie lub upadek kierującego jednośladem, może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nikt lepiej nie zadba o nasze bezpieczeństwo jak my sami. Bądźmy odpowiedzialni i rozważni.

nadkom. Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony