Informacje

Z promilami i sądowym zakazem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zelowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto samochód, którym poruszał się mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych. 28-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj, 6 września 2023 roku około godziny 23:50, zelowscy policjanci, pełniąc służbę patrolową, zauważyli na ulicy Kilińskiego opla vectrę, którego kierujący na widok radiowozu, gwałtownie się zatrzymał i wybiegł z auta. Policjanci cały czas obserwowali mężczyznę, który po chwili wrócił do pojazdu. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Mężczyzna oświadczył, że jego zachowanie było spowodowane obawą przed konsekwencjami swoich czynów. Jak się okazało 28-letni mieszkaniec gminy Kluki miał sporo na sumieniu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto w trakcie interwencji od kierowcy funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na tym nie koniec przewinień 28-latka, bowiem pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Teraz poza konsekwencjami związanymi z jazdą w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Niestety, pomimo licznych apeli, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Apelujemy o trzeźwość na drodze!

mł. asp. Marta Płomińska
 

Powrót na górę strony