Informacje

Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który kierując audi w stanie nietrzeźwości najechał na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. 58-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Podejrzany wytypowany został przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Klukach. Mężczyzna zatrzymany został krótko po zdarzeniu przez policjantów z bełchatowskiej drogówki. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Do zdarzenia doszło 26 maja 2024 roku tuż przed godziną 1.00, na drodze krajowej 74 w miejscowości Kluki w powiecie bełchatowskim. Wówczas na miejscu pierwsi pojawili się dzielnicowi z Posterunku Policji w Klukach, którzy w tym czasie wykonywali swoje obowiązki służbowe. Dzielnicowi widząc stojącego przy drodze przechodnia wołającego o pomoc natychmiast podjęli czynności. Okazało się, że chwilę wcześniej doszło do wypadku, gdzie kierowca najechał na mężczyznę, leżącego na pasie ruchu. Mundurowi powiadomili o zdarzeniu oficera dyżurnego policji i natychmiast przystąpili do resuscytacji poszkodowanego, którą prowadzili do przyjazdu medyków. Niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej 58-letni mężczyzna, w wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku, poniósł śmierć na miejscu. Świadkowie zdarzenia poinformowali, że sprawcą jest kierujący pojazdem osobowym, który nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Podali też kierunek jego ucieczki. Dzielnicowi na miejscu zdarzenia odnaleźli elementy pojazdu, na podstawie których ustalili, że sprawca poruszał się samochodem marki Audi. Mając dobre rozpoznanie wytypowali sprawcę. Policjanci z bełchatowskiej drogówki, krótko po zdarzeniu, zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Audi, które stało pod posesją, posiadało ślady uszkodzeń świadczące o udziale w zdarzeniu. 31-latek był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy wypadkowej, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali czynności związane ze zdarzeniem. Sprawca trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 31-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nietrzeźwość za kierownicą, nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze.

nadkomisarz Iwona Kaszewska

 

  • policjanci w ubraniu służbowym prowadzą zatrzymanego mężczyzne, ma on założone kajdanki zespolone na ręce i nogi. zdjęcie zrobione na placu wewnętrznym komendy, w tle radiowozy policyjne.
Powrót na górę strony