Informacje

Wypadek w Wadlewie z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 43-latek, który kierując volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu bmw i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Z obrażeniami odniesionymi w wyniku tego wypadku do szpitali zostały przewiezione cztery osoby. Szczegóły tego zdarzenia drogowego wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Zelowie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

9 czerwca 2024 roku, po godzinie 22.00, dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Wadlew, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Passat, wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 48-letniemu kierowcy samochodu marki BMW, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Kierowca volkswagena był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Pasażer volkswagena oraz trzy pasażerki bmw, z obrażeniami odniesionymi na skutek wypadku, zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, ustalili świadków. Sprawca zdarzenia trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Szczegóły tego wypadku drogowego, pod nadzorem prokuratury, są teraz przedmiotem prowadzonego w tej sprawie dochodzenia.

Policjanci przypominają, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, po spożyciu której można kierować pojazdem. Nawet niewielkie ilości wpływają na zdolności psychomotoryczne kierowcy. Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

nadkomisarz Iwona Kaszewska

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę. Zdjęcie zrobione na placu wewnętrznym komendy policji, w tle radiowozy policyjne.
Powrót na górę strony