Informacje

Kolejne egzaminy na kartę rowerową pod okiem bełchatowskiej "drogówki"

Do prawidłowej jazdy jednośladem niezbędne są nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również znajomość obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym i ich zastosowanie w praktyce. Pełnoprawnymi kierowcami jednośladów zostali ostatnio uczniowie ze Szkół Podstawowych w Bełchatowie, Łękawie i Domiechowic. Młodzi cykliści część praktyczną egzaminu na kartę rowerową zdawali pod nadzorem policjantów z bełchatowskiej "drogówki". Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpieczeństwa.

W tym tygodniu uczniowie klas czwartych Szkół Podstawowych numer 4 i 8 w Bełchatowie oraz w Łękawie i Domiechowic, pod nadzorem bełchatowskich policjantów, zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. W okresie wcześniejszym, aby uczniowie mogli nabyć odpowiednie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze, nauczyciele, w czasie zajęć lekcyjnych, przekazywali im wiedzę w zakresie zasad i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Ten etap zakończył się testem teoretycznym. Część praktyczną egzaminu młodzi cykliści zdawali pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry oraz pamiętać o obowiązujących przepisach. Policjanci zwracali uwagę na to jak cykliści radzą sobie z przeszkodami oraz w jaki sposób pokonują trasę, brali też pod uwagę czy właściwie interpretują znaki drogowe oraz sygnalizują wykonywane manewry. Funkcjonariusze bowiem muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników w ruchu drogowego. Spotkanie z uczniami było również okazją do przekazania przez policjantów cennych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jakie są elementy obowiązkowego wyposażenia roweru. Podkreślali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i korzystanie z kasków ochronnych. Zwrócili uwagę na przepisy dotyczące pieszych oraz jakie obowiązki mają osoby poruszające się hulajnogami elektrycznymi.

Świeżo upieczonym rowerzystom gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień i życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

nadkom. Iwona Kaszewska

 

 

Powrót na górę strony