Informacje

Policjanci odnaleźli zaginionego 17-latka

Kilkugodzinne, intensywne działania poszukiwawcze służb ratunkowych, w ścisłej współpracy z mieszkańcami miasta i gminy Bełchatów, doprowadziły do odnalezienia zaginionego 17-latka. Jego życiu nic nie zagraża. Dziękujemy wszystkim za każdą informację w tej sprawie, za empatię i zaangażowanie się w nasze działania. Prosimy również o zwracanie uwagi na ludzi wokół nas, szczególnie na tych, których wygląd, czy wiek mogą wskazywać, że potrzebują pomocy! W każdej takiej sytuacji reagujmy. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

O zaginięciu 17-letniego chłopca z niepełnosprawnościami, mieszkańca Bełchatowa, dyżurny bełchatowskiej policji został zaalarmowany w sobotę, 22 czerwca 2024 roku, o godzinie 11.40. Zgłaszający, ojciec zaginionego, podał, że jego syn zaginął podczas wspólnego spaceru, w rejonie kompleksów leśnych nieopodal ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Rodzina zaginionego początkowo sama próbowała odnaleźć chłopca, jednak bezskutecznie. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie zarządził alarm dla policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego. W teren ruszyli również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz strażacy ochotnicy. Początkowo przeczesywano teren gdzie chłopiec był widziany po raz ostatni. Następnie poszukiwania zakrojone zostały na dalszy, bardziej rozległy obszar. Informacja o zaginięciu młodego mężczyzny została również zamieszczona na stronach social mediów. W poszukiwania zaangażowali się również mieszkańcy, którzy między innymi przekazywali dyżurnemu swoje uwagi i spostrzeżenia. Policjanci i strażacy sprawdzali każdą informację. Weryfikując różne sygnały i ustalenia mundurowi sprawdzali również dostępne zapisy kamer monitoringu. Około godziny 18.00 policjanci otrzymali informację od jednego z przypadkowych świadków, że osoba wyglądem przypominająca zaginionego była widziana w zupełnie innej okolicy, w pobliżu zbiornika wodnego. Od tego czasu poszukiwania przeniosły się w okolice tego obszaru. Finalnie 17-latek został odnaleziony przez policjantów na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Wawrzkowizna. Był zdezorientowany. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, zaopiekowali się nim i przewieżli go do bełchatowskiego szpitala. Po badaniach lekarskich został oddany pod opiekę rodziców. Na szczęście chłopcu nic się nie stało i bezpiecznie wrócił do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy w jakikolwiek sposób angażowali się w działania poszukiwawcze.
Prosimy również o zwracanie uwagi na ludzi wokół nas, szczególnie tych, których wygląd, czy wiek może wskazywać, że potrzebują pomocy! Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!

nadkomisarz Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony