Informacje

Bezpieczne ferie – działania bełchatowskich policjantów

Bełchatowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczne Ferie 2017", których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas ich zimowego wypoczynku. W działania zaangażowani są policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzą częstsze kontrole pojazdów przewożących dzieci i przy każdej okazji przypominają dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak być bezpiecznym podczas zabawy na śniegu. W akcji aktywnie uczestniczą też bełchatowscy profilaktycy, którzy na spotkaniach z uczniami w różnych placówkach oświatowych omawiają zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Podczas tegorocznych ferii zimowych mundurowi prowadzą działania pod nazwą: "Bezpieczne Ferie 2017". Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas ich zimowego wypoczynku. Dlatego na drogach powiatu bełchatowskiego można spotkać więcej patroli, które częściej sprawdzają pojazdy przewożące dzieci i przy każdej okazji przekazują im informacje, jak być bezpiecznym na drodze i podczas śnieżnej zabawy.

Policjanci prowadzą też spotkania profilaktyczne z dziećmi w różnych placówkach oświatowych oraz w miejscach ich wypoczynku. Podczas prelekcji  policjanci omawiają zasady bezpieczeństwa. Przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i udzielają wskazówek, jak skutecznie ustrzec się przed atakiem psa. Radzą też, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i przestrzegają o zagrożeniach, które mogą tam wystąpić. Ze starszymi dziećmi poruszane są też zagadnienia związane z zagrożeniami jakie niesie używanie dopalaczy i narkotyków. Policjanci tłumaczą również, że na śnieżną zabawę należy wybierać miejsca usytułowane z dala od ruchliwych ulic, przestrzegają też przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Jak mantrę powtarzają „trzeba mądrze i odpowiedzialnie korzystać z różnych atrakcji, aby nie spowodować przykrych i niepotrzebnych zdarzeń”. Dlatego wszystkim uczestnikom mundurowi przypominają zasady poruszania się po drogach, przechodzenia przez ulice, tłumaczą jak ważne, dla zachowania bezpieczeństwa jest noszenia odblasków, zwłaszcza teraz, w okresie zimowym.

Podczas spotkań milusińscy mają niezodzenną okazję aby obejrzeć sprzęt jakim dysponuje policja - kamizelki i kaski policyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem.

O zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie, bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami -  o tym powinnyśmy pamiętać wszyscy!

Powrót na górę strony