Informacje

Policyjni profilaktycy rozpoczęli spotkania w szkołach

W ramach zainaugurowanej przed kilkoma dniami kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, bełchatowskie policjantki na co dzień zajmujące się profilaktyką nieletnich spotkały się dzisiaj z uczniami klas I-IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie. W trakcie pogadanek omówiono także zasady trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzisiaj, 7 września 2017 roku policyjni profilaktycy po raz pierwszy w nowym roku szkolnym spotkali się z uczniami klas I-IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie.  W prelekcjach, podzielonych na grupy, uczestniczyło w sumie 119 uczniów. Podczas spotkania policjantki omówiły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i z powrotem, przy okazji sprawdziły dotychczasową wiedzę dzieci na temat podstawowych przepisów ruchu drogowego. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to długa i żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Funkcjonariuszki apelowały do dzieci o przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania w kontakcie z osobą nieznajomą. Omówiono także podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, przede wszystkim aby dzieci były ostrożne przy podawaniu swoich prywatnych danych.

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję przymierzyć elementy umundurowania specjalistycznego, wykorzystywanego m.in. podczas zabezpieczanych imprez sportowych. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.