"Jednośladem bezpiecznie do celu" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

"Jednośladem bezpiecznie do celu"

W sobotę policjanci wspólnie z motocyklistami zainaugurowali ogólnopolską akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu", której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

21 kwietnia br. w godzinach popołudniowych bełchatowianie mogli spotkać na ulicach nietypowe patrole drogowe. Tego dnia policjanci drogówki wraz z członkami Grupy Motocyklowej Green Snakes Bełchatów prowadzili wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Motocykliści poprzez swój udział w przedsięwzięciu promują bezpieczne zachowania, kulturę jazdy oraz empatię, jak również apelują o rozwagę i bezpieczeństwo. To oni wręczali kierowcom naklejki z wymownym napisem „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

„Jednośladem bezpiecznie do celu” to już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata.

Celem akcji Jednośladem bezpiecznie do celu jest przede wszystkim:

- przypominanie i uświadamianie motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów;

- kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego oraz promowanie dbania o własne bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie właściwego ubioru chroniącego szczególnie motorowerzystów i motocyklistów, używanie certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych;

- wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.