Tydzień spotkań profilaktycznych - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Tydzień spotkań profilaktycznych

Mijający tydzień upłynął pod znakiem licznych spotkań policjantów z dziećmi, tymi małymi i dużymi, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym czasie było wiele okazji do rozmów profilaktycznych, zadawania pytań czy zobaczenia policyjnego sprzętu.

Naszą relację z obfitującego w wydarzenia tygodnia rozpoczynamy od znakowania rowerów przez bełchatowskich dzielnicowych. Akcja odbyła się 1 czerwca 2018 roku pod centrum rowerowym „Chlebek sport” i cieszyła się ogromnym powodzeniem. W przeciągu kilku godzin policjanci oznakowali prawie 150 jednośladów. Przypominamy, że głównym celem tej akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru.

W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku, w Solparku w Kleszczowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, w którym aktywny udział wzięli miejscowi policjanci i profilaktycy z zespołu ds. nieletnich. Nie brakowało atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Młodsi chętnie zasiadali za kierownicą radiowozu, starsi cierpliwie czekali w kolejce do znakowania rowerów.

4 czerwca dzielnicowy z PP w Kleszczowie wspólnie z policyjnym profilaktykiem uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją i rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Łękińsku. Tematem spotkania była cyberprzemoc. Zebrani mieli okazję obejrzeć film profilaktyczny dot. wykorzystywania seksualnego dzieci oraz walizkę edukacyjną z atrapami narkotyków.

Z kolei we wtorek, 5 czerwca 2018 roku, policjantki z bełchatowskiej komendy wybrały się z wizytą do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie. Godzinne spotkanie dotyczyło głównie odpowiedzialności prawnej nieletnich i przyszłości młodych ludzi. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, co pozwala sądzić, że takie spotkania są potrzebne i będą kontynuowane.

Tego samego dnia, policjanci z Posterunku Policji w Klukach uczestniczyli w pikniku z okazji "Dnia Dziecka" w Szkole Podstawowej w Kaszewicach. dzielnicowy z kierownikiem posterunku zaprezentowali uczniom sprzęt policyjny oraz rozmawiali na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa: na wakacjach, w domu i póki co jeszcze w ...szkole.

Pełna atrakcji była również środa. Od rana policjantka na co dzień pracująca z nieletnimi brała udział w konkursie profilaktycznym w Szole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Tematem konkursu była problematyka związana z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Z kolei po południu funkcjonariusz tego samego zespołu spotkał się z kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie z którą podjął niecodzienny temat dot. wtargnięcia napastnika do szkoły. Policjant omówił procedury postępowania w takim przypadku.