Motocyklista na drodze ! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Motocyklista na drodze !

Udział motocyklistów w ruchu drogowym trwa już w najlepsze. Wakacyjny czas sprzyja temu, aby z samochodu przesiąść się na motocykl. Pasjonaci motocyklowej jazdy chętnie wyciągają swoje maszyny z garaży. Coraz częściej widoczni są również na drogach powiatu bełchatowskiego. Dlatego w miniony weekend policjanci z bełchatowskiej drogówki najwięcej uwagi poświęcili motocyklistom prowadząc działania w ramach akcji „MOTOCYKLIŚCI”.

Doświadczenia policyjne pokazują, że najczęstsze przewinienia motocyklistów to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, brak ostrożności, przecenianie własnych umiejętności i nie ustąpienia pierwszeństwa. Zdarzają się cykliści, którzy największą przyjemność czerpią z ryzykownych zachowań na drodze związanych z jazdą z nadmierną prędkością. Takie zachowanie jest niestety niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Brak ostrożności, brawura i zagrożenia związane z jazdą z dużą prędkością mogą zakończyć się poważnym w skutkach zdarzeniem drogowym.

Podczas minionego weekendu uwaga policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego była skupiona szczególnie na kierujących motocyklami. Mundurowi zwracali uwagę na zachowania motocyklistów, czy przestrzegają przepisów drogowych. Policjanci obserwowali również kierowców samochodów, którzy muszą być świadomi obecności jednośladów na drodze i pamiętać o wzajemnym szacunku.

W czasie dwudniowej akcji udział wzięło łącznie 20 policjantów z bełchatowskiej drogówki. Choć pogoda była pochmurna i deszczowa, to motocykliści byli widoczni na drogach powiatu bełchatowskiego. Mundurowi łącznie skontrolowali 29 motocyklistów, 7 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, 6 zostało pouczonych, wobec 1 motocyklisty policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.
 

Kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania. Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i częściej spoglądali w lusterko. Zachowajmy ostrożność, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!