Informacje

Policjanci na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Zelowie

26 kwietnia 2017 roku bełchatowscy profilaktycy i policjanci ruchu drogowego spotkali się z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie w ramach szkolnego projektu Tydzień bezpieczeństwa – „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, któremu przyświeca hasło „Jestem bezpiecznym użytkownikiem drogi”. Głównym celem przedsięwzięcia jest wyrabianie u dzieci nawyku przestrzegania przepisów ruchu drogowego, kreowanie pozytywnego wizerunku służb mundurowych w oczach dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Spotkanie z czwartoklasistami, którzy przygotowują się do egzaminów na kartę rowerową było doskonałą okazją do omówienia założeń ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.  Policjanci bełchatowskiej drogówki starali się uzmysłowić uczniom, że ich bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nich samych. Ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego, ale także dbanie o stan techniczny roweru oraz jego obowiązkowe wyposażenie. Wybierając się na rowerowe wycieczki pamiętać należy o kaskach ochronnych i kamizelkach odblaskowych.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Bełchatowie przedstawili młodym słuchaczom jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać w Internecie. Profilaktycy przestrzegali przed podawaniem swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu nowo poznanym osobom w sieci, ponieważ nigdy nie mamy pewności z kim rozmawiamy i do jakich celów dane te mogą być wykorzystane.

Powrót na górę strony