Informacje

Poszukiwania zaginionych zakończyły się sukcesem

Policjanci prowadzili intensywne działania poszukiwawcze wobec dwojga zaginionych. Dzięki skrupulatnej penetracji wytypowanych miejsc 85-letni mieszkaniec gminy Zelów oraz 75-letnia mieszkanka Zelowa szybko trafili do swoich domów.

W nocy 20 maja 2016 roku, około godziny 1.40 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 85-letniego mężczyzny cierpiącego na zaniki pamięci. O sytuacji powiadomiła córka, która oświadczyła, że ojciec wykorzystując nieuwagę domowników  około godziny 20.00 niepostrzeżenie wyszedł z domu. Prowadzone przez rodzinę poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci  ruszyli w teren. W działaniach wykorzystano również psa do tropienia ludzkich śladów . W akcję włączyli się także strażacy. Sprawdzano pobliskie domostwa, rozpytywano mieszkańców. Przeczesywano pobliskie lasy i dukty leśne. Po sześciu godzinach intensywnych działań, o godzinie 8.00 odnaleziono staruszka. 85-latek siedział skulony w krzakach. Mężczyzna w stanie niezagrażającym życiu i zdrowiu trafił do swojego domu. W poszukiwaniach uczestniczyło 24 policjantów, 18 strażaków oraz pies tropiący z przewodnikiem.

Niespełna cztery godziny później, do zelowskiego komisariatu zgłosił się 77-letni mieszkaniec Zelowa, który poinformował o zginięciu małżonki cierpiącej na zaniki pamięci. 20 maja 2016 roku małżonkowie przebywali razem na terenie ogródków działkowych przy ulicy Dzielnej w Zelowie. Około godziny 10.30 mężczyzna zauważył  nieobecność swojej żony, która z terenu działki odjechała rowerem.  Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i już wkrótce, o godzinie 12.30, na drodze wojewódzkiej 483 odnaleźli zaginioną, jadącą w kierunku Szczercowa. Dzięki szybkiej reakcji zelowskich policjantów 75-latka wróciła do rodziny.

Powrót na górę strony