Informacje

Śmiertelny wypadek motocyklistów na obwodnicy Kleszczowa

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 9 czerwca 2019 roku tuż przed godziną 15.00 w miejscowości Dębina na ulicy Milenijnej, w gminie Kleszczów. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch motocyklistów w wieku 25 i 27 lat.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklami marki Suzuki jechali drogą z przeciwnych stron. Mijając się na łuku drogi doprowadzili do czołowego zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku obaj motocykliści mimo akcji reanimacyjnej ponieśli śmierć na miejscu. Mężczyźni w wieku 25 i 27 lat to mieszkańcy województwa śląskiego. W wyniku zderzenia obie maszyna zostały zniszczone. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności i przebieg tego tragicznego wypadku drogowego.


Sezon motocyklowy w pełni. Niestety, jak pokazują wydarzenia, niektórych kierowców czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Zapominają o rozsądku i bezpieczeństwie. Policjanci apelują do motocyklistów oraz pozostałych użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Motocyklisto pamiętaj!

Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Przestrzegaj przepisów o ruchu drogowym. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to brawura, brak przewidywania, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy! Zawsze trzeba mieć na uwadze, że możemy znajdować się w martwym polu widzenia innego kierowcy. Ostrożności nigdy nie za wiele.


 

 

  • wypadek śmiertelny na obwodnicy Kleszczowa, powiat Bełchatów. Na msc. śmierć poniosło 2 motocyklistów
    wypadek śmiertelny na obwodnicy Kleszczowa
  • wypadek śmiertelny na obwodnicy Kleszczowa, powiat Bełchatów. Na msc. śmierć poniosło 2 motocyklistów
    wypadek śmiertelny motocyklistów
Powrót na górę strony