Informacje

Bezpieczna WIELKANOC 2016 w powiecie bełchatowskim

Jeden wypadek, jedna niegroźna kolizja drogowa, czterech nietrzeźwych kierowców - to bilans tegorocznej akcji „WIELKANOC 2016” na drogach powiatu bełchatowskiego.

W trwającą od 25 do 28 marca 2016 roku akcję pod kryptonimem Bezpieczny Weekend "WIELKANOC 2016" zaangażowanych było 160 policjantów. W ciągu czterech dni trwania akcji, funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się na świąteczne spotkania. W czasie kontroli, policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami. Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który posiadał prawomocnie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy zatrzymali też 55-latkowi, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Podczas świątecznego weekendu doszło do jednego wypadku. W Wielkanocny Poniedziałek 28 marca 2016 roku, o godzinie 14.10 w miejscowości Zagadki, na drodze krajowej numer 74, przed skrzyżowaniem do Łasku 88-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, został potrącony przez 42-letniego kierowcę volkswagena. W zderzeniu cyklista doznał obrażeń ciała i trafił  do bełchatowskiego szpitala.

25 marca po godzinie 21.00 w miejscowości Kałduny dzięki reakcji i pomocy 40-letniego uczestnika ruchu drogowego bełchatowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Renault Scenic, który prowadził samochód mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
W Wielką Sobotę, 26 marca br., po godz.15.00, na ulicy Czaplinieckiej bełchatowscy stróże prawa, zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu 58-letniemu sprawcy kolizji drogowej. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Szczerców, kierując oplem, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem tej samej marki.
27 marca br. o godzinie 17.45 w miejscowości Wólka Łękawska bełchatowscy policjanci zatrzymali kierowcę chevroleta, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. Oprócz mandatu i punktów karnych 55-latek poniesie także konsekwencje w postaci zatrzymania uprawnień do kierowania na najbliższe trzy miesiące.
Tego samego dnia, tuż po godzinie 13.00, policjanci z Bełchatowa interweniowali również na miejscu zdarzenia drogowego w Grabostowie, gdzie 45-letni kierowca forda mondeo, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz lekceważąc prawomocny zakaz sądowy kierowania pojazdami, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc całą szerokością jezdni, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Niesfornego kierowcę policjanci zatrzymali chwilę po zdarzeniu. W ustaleniu 45-latka pomogli świadkowie  zdarzenia, którzy zapamiętali jego rysopis. Za niestosowanie się do sądowego wyroku grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. 28 marca 2016 roku tuż przed godziną 2.00 na ulicy Cegielnianej bełchatowscy policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Łodzi, która kierowała audi mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kierującym pojazdami pod wpływem alkoholu grożą kary do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony