Informacje

Tragedia we Wdowinie

Utonął 43-letni mężczyzna. Policja apeluje o rozsądek i więcej wyobraźni podczas spędzania wolnego czasu nad wodą. Do większości tragedii dochodzi przez lekkomyślność pływających oraz lekceważenie obowiązujących przepisów. Pływanie po alkoholu, który skłania do brawury, obfitym posiłku, długiej kąpieli słonecznej, a także w miejscu nieznanym i niedozwolonym grozi utonięciem.

3 czerwca 2016 roku  o godz. 18.00 dyżurny bełchatowskiej jednostki policji otrzymał informację o tragedii nad wodą. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wdowin w gminie Drużbice (powiat bełchatowski). Ze wstępnych ustaleń policjantów  wynika, iż  43-letni mieszkaniec gminy Drużbice przyszedł nad staw we Wdowinie i  wszedł do wody.  W trakcie pływania zaczął się topić. Zauważyli to uczestnicy imprezy towarzyskiej odbywającej się nieopodal, którzy pospieszyli mu na pomoc.  Po trwającej kilkanaście minut akcji reanimacyjnej lekarz stwierdził zagon.  Przyczyną śmierci określoną przez lekarza było utonięcie. Decyzją prokuratora ciało zostało wydane rodzinie.

Okres wakacyjny sprzyja wyjazdom nad kąpieliska zarówno dozorowane przez ratowników, jak i te niestrzeżone. W tym okresie częściej dochodzi do różnych wypadków na zbiornikach wodnych oraz utonięć. Często ich przyczyną jest przecena własnych umiejętności, brawura jak również alkohol. Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas wakacyjnego odpoczynku.

Powrót na górę strony