Informacje

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 20 sierpnia 2016 roku około godziny 22:40 na drodze wojewódzkiej 484 w miejscowości Ławy na terenie gminy Bełchatów.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący samochodem vw passat potrącił pieszego, który szedł prawą stroną drogi i wszedł na jezdnię w miejscu nieoświetlonym. Pieszy mimo poruszania się w terenie niezabudowanym nie miał na sobie kamizelki i elementów odblaskowych. Kierujący w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Policjanci ustalili, że ofiarą wypadku był 53-letni mieszkaniec Ław w gminie Bełchatów.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o rozwagę na drodze! Pamiętajmy, że piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych w skutkach, często kończą się śmiercią pieszego albo doznaniem poważnych obrażeń. Piesi poruszajacy sie po drogach powinni pamiętać o zakładaniu kamizelek i elementów odblaskowych. Bądźmy widoczni na drogach. Dajmy szansę kierowcy aby dostrzegł nas z odpowiedniej odległości i mógł wcześniej wykonać właściwy manewr. Kierowcy powinni być przygotowani, że na drodze, zwłaszcza tej, przy której nie ma chodnika, zawsze może pojawić się pieszy.

 

Powrót na górę strony