Informacje

Rusza konkurs „Moje bezpieczne wakacje”

"Moje Bezpieczne Wakacje" – zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficzno-filmowym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Bełchatowie. W pracach konkursowych chodzi o zainicjowanie artystycznej refleksji na problem bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji oraz zachęcenie najmłodszych mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania umiejętności.

Już jutro, 22 czerwca 2021 roku, rozpoczyna się astronomiczne lato, a 25 czerwca uczniowie zakończą rok szkolny i rozpoczną wyczekiwaną przerwę wakacyjną. Z pewnością mieszkańcy naszego powiatu będą organizować liczne wyjazdy i wycieczki, a dzieci i młodzież pojadą na kolonie i obozy. W okresie wakacyjnej swobody nie możemy jednak zapominać o ich bezpieczeństwie, dlatego też funkcjonariusze przez całe wakacje będą prowadzić spotkania i prelekcje z uczestnikami półkolonii czy obozów. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie organizują konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy pn. „Moje bezpieczne wakacje” skierowany do uczniów szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego.

Celem konkursu jest m.in. zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji, podkreślenie postaw i zachowań zapobiegającym nieszczęśliwym wypadkom dzieci na drodze oraz w trakcie wakacyjnych podróży. Dodatkowym przesłaniem jest także zachęcenie młodych ludzi do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania własnych pasji, umiejętności i wyobraźni plastycznej.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego oraz Prezydenta Miasta Bełchatowa, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Prace konkursowe należy dostarczyć do KPP w Bełchatowie w terminie do dnia 17 września 2021 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 24 września 2021 roku.

Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzeni.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie!!! Z przyjemnością zobaczymy jak wyglądają Wasze bezpieczne wakacje!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny do pobrania poniżej.

 

  • Plakat do konkursu plastyczno fotograficzno filmowego "Moje bezpieczne wakacje". Zamieszczono fotografii miejsc, gdzie można spędzać wakacji: góry, jezioro, na planie pierwszym fotografia chłopca wspinającego się w parku linowym w sposób bezpieczny. 
Na dole znajdują się loga urzędu Miasta i Starostwa w Bełchatowie. W górnym prawym rogu umieszczone jest logo KPP w Bełchatowie.

Pliki do pobrania

  • 226.06 KB
    Regulamin konkursu
  • 320.63 KB
    Formularz zgłoszeniowy
  • 2.07 MB
    plakat
Powrót na górę strony