Informacje

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci z komisariatu w Zelowie pod nadzorem bełchatowskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze W-484 w miejscowości Łobudzice. 25-letni kierowca fiata doblo potrącił pieszego. Na skutek odniesionych obrażeń 35-latek poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Do wypadku doszło 7 października 2021 roku o godzinie 20.30, na drodze W-484 w miejscowości Łobudzice. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Doblo, potrącił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię. Pieszy ubrany był w ciemną odzież i nie posiadał elementów odblaskowych. Pomimo akcji reanimacyjnej, na skutek odniesionych obrażeń, poszkodowany 35-letni mieszkaniec Łobudzic, zmarł na miejscu. Kierujący fiatem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Zelowie.

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o to, aby na drodze być widocznym. Pamiętajmy o noszeniu odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają. Kamizelka odblaskowa, elementy odblaskowe to podstawa, zwłaszcza na nieoświetlonej drodze. Dzięki odblaskom pieszy czy rowerzysta jest lepiej widoczny dla kierowcy, który ma wówczas czas, aby odpowiednio zareagować. Przypominamy również, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków.

nadkom. Iwona Kaszewska


 

Powrót na górę strony