Informacje

Policjanci apelują o uwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy!

Policjanci z Bełchatowa ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło 15 października na drodze krajowej K-74. Na skutek odniesionych obrażeń 19-letni kierowca audi zmarł w szpitalu, a trzech pasażerów z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala w Bełchatowie. Mundurowi w trakcie czynności na miejscu zdarzenia prowadzili także ruch wahadłowy.

15 października 2016 roku tuż przed godziną 19.00  dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 66,9 kilometrze drogi  krajowej K-74 w miejscowości Teofilów w gminie Kluki. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, ratownicy medyczni i cztery zastępy straży pożarnej.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca audi A4, jadący drogą krajową K-74 od strony Szczercowa w kierunku Bełchatowa, na wysokości  66,9 km, w miejscowości Teofilów w gminie Kluki, na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania BMW utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i do rowu, a następnie kilkakrotnie dachował. Samochodem audi podróżowały cztery młode osoby w wieku od 16 do 19 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Kierowca audi 19-letni mieszkaniec Łodzi w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. 24-letni kierowca BMW i jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne, które będą pomocne w odtworzeniu tego dramatycznego zdarzenia i ustaleniu jego przyczyny. W tym czasie w obrębie miejsca zdarzenia na  DK 74 odbywał się ruch wahadłowy.

Policjanci apelują - Bądźmy uważni i zachowujmy szczególną ostrożność podczas jazdy!
Głównymi przyczynami wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, a krótsze dni i jesienna słota utrudniają widoczność na drogach.

  • miejsce wypadku drogowego na DK74 w gminie Kluki
  • wypadek drogowy na DK74 w gminie Kluki
  • wypadek drogowy na DK74 w gminie Kluki
  • wypadek drogowy na DK74 w gminie Kluki
Powrót na górę strony