Informacje

Pijany wjechał w barierki

Piłeś – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę, to zasada, którą należy bezwzględnie stosować! Ostatnio przekonał się o tym 23-latek, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę forda. Swoją jazdę zakończył uderzając w barierki. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

W nocy 25 listopada 2021 roku, tuż przed godziną 2.00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Lipowej kierujący samochodem marki Fiat Mondeo uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Na miejscu policjanci zastali rozbite auto oraz jego kierowcę. Od 23-letniego mieszkańca Bełchatowa wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile. Oświadczył, że po zjeździe z ronda w ulicę Lipową stracił panowanie nad autem, zjechał na chodnik, a następnie uderzył w barierki. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę, to zasada, którą należy bezwzględnie stosować!

nadkom. Iwona Kaszewska


 

  • miejsce zdarzenia w ruchu drogowym. wygląd uszkodzonego auta po uderzeniu w barierkę
Powrót na górę strony