Informacje

Podsumowanie długiego weekendu BOŻE CIAŁO 2022

Policyjne działania „Boże Ciało 2022” dobiegły końca. Przez pięć ostatnich dni policjanci z bełchatowskiej drogówki aktywnie pracowali na drogach miasta i powiatu bełchatowskiego dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi nie tylko kontrolowali czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym, ale również brali udział w zabezpieczeniu sześciu procesji Bożego Ciała.

Od wczesnych godzin rannych 15 czerwca do późnego niedzielnego wieczora 19 czerwca 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wspomagani policantami z innych pionów,  prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2022”. Policjanci kontrolowali uczestników ruchu drogowego, przyglądali się bacznie ich zachowaniom. Po policyjną "lupą" była prędkości z jakią poruszali się kierowcy. Policjanci  sprawdzali stan ich trzeźwości, kontrolowali, czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Ich uwadze nie umknął stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi reagowali na wszystke wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracali również uwagę na zachowania pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami. Priorytetem policjantów było to, aby na drodze było bezpiecznie, by kierowcy respektowali zasady bezpiecznej podróży i stosowali przepisy ruchu drogowego.

W czasie prowadzonych działań policjanci z belchatowskiej drogówki na 222 kierowców nałożyli mandaty karne, kolejnych 46 pouczyli, a wobec 16 skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym i otrzymał mandat karny w wyskokości 2500 złotych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonarusze  pracowali też na miejscu 2 wypadków oraz 4 kolizji drogowych.

Jeśli chodzi o przekroczenie prędkości przez kierujących to rekordzistą okazał się mieszkaniec Zelowa, który na obwodnicy Bełchatowa jechał z prędkośscią 171  km/h i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna ten został ukarany mandatem karnym w wyskokości 2600 złotych oraz 12 punktami karnymi.

 

nadkom. Iwona Kaszewska

 

 

Powrót na górę strony