Informacje

Przed policjantami ukrył się pod kocami

Kierowca audi przekonał się, że nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego. Bełchatowscy policjanci zatrzymali 38-latka, który odpowie za kierowanie autem w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna swoją jazdę zakończył na słupie energetycznym i uciekł, porzucając auto na miejscu zdarzenia, czym naraził się na dodatkowe konsekwencje. Chcąc uniknąć odpowiedzialności schował się przed policjantami w mieszkaniu i leżał pod stertą koców.

Kolizja miała miejsce 16 marca 2023 roku, po godzinie 14.00 w Bełchatowie przy ulicy Wspólnej. Skierowani na miejsce policjanci z bełchatowskiej drogówki zastali tam patrol straży miejskiej, który zabezpieczał miejsce zdarzenia. Okazało się, że kierujący samochodem marki Audi swoją jazdę zakończył na słupie energetycznym, po czym uciekł, pozostawiając auto na miejscu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo nie tylko auto, ale również slup energetyczny, który przechylił się na drogę i stanowił zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W tej sytuacji na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, którzy opisali wygląd nieodpowiedzialnego kierowcy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili kierowcę pojazdu, jego adres, po czym złożyli mu wizytę. 38-latka policjanci znaleźli i zatrzymali w jego mieszkaniu. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności schował się przed policjantami w pokoju i leżał pod stertą koców. Bełchatowianin był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że uciekł ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Apelujemy o rozsądek. Sosuj się do przepisów ruchu drogowego, nie kieruj autem, jeśli nie posiadasz do tego uprawnień!. Przypominamy też, że posiadanie prawa jazdy to nie tylko przywilej, ale i odpowiedzialność. Jednym z głównych błędów kierowców, które nadal zdarzają się za często, jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ucieczka z miejsca kolizji, czy wypadku to wcale nie sposób na uniknięcie odpowiedzialności, ale najszybsza droga, aby ponieść bardziej surowe konsekwencje prawne, włącznie z karą pozbawienia wolności.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsce zdarzenia, osobówka która uderzyła w słup energetyczny, dalej droga i budynki
    miejsce zdarzenia
  • miejsce zdarzenia, osobówka która uderzyła w słup energetyczny, dalej droga, radiowóz straży miejskiej i budynki
    uszkodzone auto
  • policjant, który prowadzi zatrzymanego mężczyznę. zdjęcie zrobione w pomieszczeniu służbowym
    policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony