Informacje

Motocykliści w Bełchatowie rozpoczęli sezon

W niedzielę, 7 maja motocykliści z różnych stron Polski uczestniczyli w uroczystej paradzie, tym samym rozpoczynając w Bełchatowie sezon motocyklowy. Nad bezpieczeństwem miłośników jazdy na dwóch kółkach czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy, którzy zabezpieczali przejazd jednośladów.

Wiosenna aura to czas kiedy na drogach pojawia się coraz więcej miłośników jazdy na dwóch kółkach. Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bełchatowie miało miejsce 7 maja 2023 roku. Kilkuset kierowców tych pojazdów z całej Polski, w różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach pojawiło się na niedzielnej paradzie, by zaznaczyć swoją obecność na drogach. Nad przejazdem motocyklistów czuwali policjanci z bełchatowskiej drogówki, którzy kierowali ruchem. Kolumna przejechała przez miasto przypominając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że po zimowej przerwie, motocykliści wracają na drogi.

Otwarcie sezonu motocyklowego to doskonały moment, by przypomnieć o bezpieczeństwie. Kierowcy aut powinni wzmóc swoją koncentrację, częściej spoglądać w lusterka i dokładnie obserwować drogę,  zwracając uwagę również na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Część zdarzeń z udziałem motocyklistów spowodowana jest przez wymuszenie pierwszeństwa przez kierowców samochodów. Jednak bezpieczeństwo zależy także od drugiej strony. Jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich umiejętności, przewidywać zagrożenie, podróżować z bezpieczną prędkością, przestrzegać zasad bezpiecznej jazdy.  Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze apelujemy: Kierowco i Motocyklisto:

  • Patrz w lusterka! Przed wykonaniem manewru spójrz w nie nawet dwa razy.
  • Droga to nie tor wyścigowy! Prowadź swoją maszynę rozsądnie, byś zawsze szczęśliwie dojechał do celu.
  • Zawsze używaj kierunkowskazów. Używaj lusterka wstecznego, są po to, aby mieć świadomość co dzieje się za nami.
  • Przewiduj zagrożenie. Mniejsze gabaryty i lepsze przyśpieszenie to duża zaleta jednośladów, ale także i mankament. Inni kierowcy mogą przeoczyć zbliżający się motocykl. Kierowco bądź maksymalnie skoncentrowany na jeździe i przewiduj zachowania innych uczestników ruchu.
  • Dbaj o to aby być widocznym. Fluorescencyjne wstawki w ubiorze lub jaskrawy kolor kasku poprawią naszą widoczność i mogą uchronić nas od zdarzenia drogowego.
  • Uważajmy także na pieszych. Przepuszczajmy ich na pasach gdy oczekują na możliwość przejścia przez jezdnię.
  • Szanujmy się na drodze!!! To apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego, który powinien być pierwszą i podstawową zasadą bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

nadkom. Iwona Kaszewska

 

  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego. na drodze motocykliści, policjanci zabezpieczają ich przejazd.
  • rozpoczęcie sezonu motocyklowego. na drodze motocykliści, policjanci zabezpieczają ich przejazd.
Powrót na górę strony