Informacje

Podsumowanie działań „Prędkość”

Akcja bełchatowskiej drogówki pod nazwą PRĘDKOŚĆ, to działania prowadzone w ramach ROADPOL Safety Days Policji, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dążenia do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero wypadków śmiertelnych w wypadkach drogowych.

20 września 2023 roku na drogach powiatu bełchatowskiego policjanci z bełchatowskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości oraz sprawdzali wyposażenie samochodu. W czasie tej akcji mundurowi skontrolowali 70 kierowców. Niestety aż 64 przekroczyło dozwoloną prędkość. Niechlubny rekord należy do 37-letniej kobiety, która w Kurówku Prądzewskim, jadąc renault pędziła z prędkością 118 km/h, tym samym przekroczyła dozwoloną prędkość o 68 km/h. Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi, straciła również prawo jazdy. Podczas całej akcji policjanci ujawnili 84 wykroczenia w ruchu drogowym. Łącznie na kierujących nałożyli 62 mandaty, zastosowali 20 pouczeń, natomiast 2 sprawy skierowano z wnioskiem o ukaranie do sądu.


Pamiętajmy, że kluczem do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przede wszystkim właściwe zachowania użytkowników dróg. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów, dopuszczalnych prędkości, na drodze  kierujmy się rozwagą, ale też życzliwością wobec innych kierujących czy niechronionych uczestników ruchu. Wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.


mł. asp. Marta Płomińska

Powrót na górę strony