Informacje

Wypadek pod Szczercowem

Policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Konsekwencje pośpiechu, braku ostrożności na drodze mogą mieć przykre skutki. Apelujemy o bezpieczną jazdę, dostosowaną do warunków drogowych. Chwila nieuwagi na drodze może zakończyć się przykrymi konsekwencjami.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 19 lutego 2024, około godziny 14.30, na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Podklucze, na terenie gminy Szczerców. Na prostym odcinku drogi 26-letni kierowca fiata punto, który jechał od strony Szczercowa, po wykonaniu manewru wyprzedzania mercedesa, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Renault Clio, kierowanym przez 22-latka. Następnie oba pojazdy uderzyły w pojazd ciężarowy marki mercedes, po czym wpadły do rowu.  Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Kierowcy osobówek z obrażeniami odniesionymi na skutek zdarzenia zostali zabrani do placówek medycznych. 26-letni kierowca fiata punto został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi, natomiast 22-letni kierowca samochodu marki Renault Clio trafił do bełchatowskiego szpitala. Uczestnicy wypadku podróżowali sami. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegóły tego wypadku wyjaśnią śledczy w toku prowadzonego dochodzenia.

Konsekwencje niesprzyjających warunków drogowych i braku ostrożności na drodze mogą mieć tragiczne skutki. Trudne warunki pogodowe wymagają od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności, wzmożonej koncentracji, przewidywania zagrożenia. Unikajmy ryzykownych zachowań na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech to zły doradca.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • radiowóz policyjny, w tle droga oraz służby ratunkowe.
  • widok uszkodzonego pojazdu osobowego po wypadku, stoi w krzakach za rowem.
  • widok uszkodzonego pojazdu osobowego po wypadku, stoi w krzakach za rowem.
  • droga, pojazdy policji i straży pożarnej, miejsce zdarzenia drogowego.
Powrót na górę strony