Informacje

Dzielnicowy z Bełchatowa odznaczony ministerialną odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom wymagającym leczenia. Za ten bezcenny dar młodszy aspirant Mariusz Świderek, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Policjant oddał już 25 litrów krwi.

Młodszy aspirant Mariusz Świderek z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi -  Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Może ją otrzymać dawca, który oddał co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości illość innych jej składników.

Każdy z nas ma świadomość tego, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu człowieka i jak bezcenne jest oddawanie krwi dla osób, którzy jej potrzebują. To bezcenna substancja, której nie da się kupić czy wyprodukować, dlatego nie zawsze jest jej pod dostatkiem.

Każdego dnia w całym kraju policjanci pracują na miejscu zdarzeń drogowych, w wyniku których poważnie ranne zostają różne osoby. To właśnie między innymi dla tych osób często krew potrzebna jest natychmiastowo. Dostęp do zmagazynowanej krwi i produktów krwiopochodnych jest kluczowy również dla skutecznej pomocy osobom chorym, będącym w trakcie leczenia, tym które oczekują w szpitalach na operacje i zabiegi.

Jak bezcenne jest oddawanie krwi doskonale wie młodszy aspirant Mariusz Świderek, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Policjant od wielu już lat z empatią odwiedza punkty krwiodawstwa i oddając krew niesie bezcenną pomoc innym osobom. Dzielnicowy oddał już 25 litrów krwi i w ten sposób z pewnością pomógł niejednej osobie. W uznaniu jego wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Kilka dni temu policjant odebrał ją z rąk przedstawiciela Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  Bełchatowie.

Za wyjątkową postawę naszemu Koledze, w imieniu społeczności bełchatowskiej policji, pogratulował również szef bełchatowskich policjantów - inspektor Grzegorz Czubakowski.
Zachęcamy wszystkich, którzy mogą oddać krew, do ratowania w ten sposób ludzkiego życia i zdrowia.

nadkomisarz Iwona kaszewska

  • Legitymacja honorowego dawcy krwi oraz odznaka to jest krzyż „Honorowy Dawcy Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”.
  • przedstawicielka z regionalnego centrum krwiodawstwa wręcza policjantowi legitymację honorowego dawcy krwi oraz odznakę to jest krzyż „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”.
  • komendant policji oraz policjant siedzą w gabinecie, zdjęcie zrobione w czasie kiedy komendant pogratulował policjantowi za wyjątkową postawę.
Powrót na górę strony