Informacje

„Bezpieczny Powiat Bełchatowski” działania „drogówki”

Bełchatowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przeprowadzili wczoraj ponadpowiatowe działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W trakcie kilkugodzinnej akcji mundurowi skontrolowali 71 kierujących. Ujawnili 71 wykroczeń, z czego 53 dotyczyły przekroczeń prędkości. Za wykroczenia drogowe mundurowi mandatami karnymi ukarali 56 kierowców. Zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy za przekroczenie przekroczenie dozwolonej prędkości.

16 maja 2024roku, w godzinach 6.00-14.00, funkcjonariusze z Bełchatowa i Radomska, na terenie powiatu bełchatowskiego, prowadzili ponadpowiatowe działania pod nazwą „Bezpieczny Powiat Bełchatowski ”. Głownym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego,  Policjanci drogówki, wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości kontrolowali nie tylko prędkość, ale także trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów. Sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie korzystają podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Funkcjonariusze uwagę swoją koncentrowali także na kierowcach stwarzających zagrożenie wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również zwracali uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, realizując przy okazji założenia ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

We wczorajszych działaniach udział wzięło 14 funkcjonariuszy, którzy łącznie skontrolowali 71 kierujących. Policjanci w ciągu 8 godzinnej akcji ujawnili 71 wykroczeń, z czego 53 dotyczyły  przekroczeń prędkości. Za wykroczenia drogowe 56 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, kolejnych 15 zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze „ustrzelili” także pirata drogowego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, w związku z czym stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.
Wszystkie działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego mają jeden cel - poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, dlatego należy spodziewać się takich lub podobnych akcji na drogach powiatu bełchatowskiego. Apelujemy o bezpieczna jazdę.

nadkomisarz Iwona Kaszewska

Powrót na górę strony