Informacje

Motocyklista zginął w wypadku w Chabielicach

Policjanci z Bełchatowa pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, na skutek którego śmierć poniósł 25-letni kierujący motocyklem suzuki. Apelujemy o ostrożną, bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Do wypadku doszło 20 maja 2024 roku, o godzinie 16.00 na drodze wojewódzkiej numer 483 w miejscowości Chabielice w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący motocyklem marki Suzuki, podczas wyjeżdżania ze stacji paliw i włączania się do ruchu na drogę wojewódzką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem ciężarowym. Kierujący motocyklem wjechał wprost pod koła ciągnika siodłowego marki Man, który jechał od strony Częstochowy w kierunku Szczercowa. Na miejscu trwała akcja ratunkowa. Niestety, w wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. 39-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegółowe okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają bełchatowscy policjanci.

Policjanci przypominają, że do przestrzegania przepisów ruchu drogowego zobowiązani są wszyscy użytkownicy dróg. Brak ostrożności, pośpiech, przecenianie własnych umiejętności, brawura i lekceważenie zasad bezpieczeństwa zazwyczaj kończą się tragicznie. Szczególnie zagrożeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jak na przykład motocykliści. W konfrontacji z samochodem są bez szans.

Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. To już drugi w tym roku w powiecie bełchatowskim śmiertelny wypadek motocyklisty.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • miejsce wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego i motocyklisty. Na drodze widoczne pojazdy uczestniczące w zdarzeniu, policjanci, technik kryminalistyki oraz strażacy.
  • miejsce wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego i motocyklisty. Na drodze widoczne pojazdy policji i straży pożarnej.
  • miejsce wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego i motocyklisty. Na poboczu trawiasty lezy motocykl obok pracują policjanci, dalej na drodze stoją pojazdy służb ratunkowych.
Powrót na górę strony