Pomoc przyszła na czas - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Informacje

Pomoc przyszła na czas

Bełchatowscy policjanci ogniwa patrolowego uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z okna. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Ze względu na realne zagrożenie życia, mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 5 lipca 2018 roku na os. Okrzei w Bełchatowie. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że w oknie jednego z bloków znajduje się mężczyzna, który zamierza skoczyć. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie na jedenastym piętrze, na korytarzu zauważyli stojącego na parapecie młodego mężczyznę, który groził skokiem. Policjanci udali się do sąsiedniej klatki schodowej. Tam bezcenna okazała się pomoc jednego z mieszkańców bloku, który chwilę wcześniej rozmawiał z desperatem i wskazał im drogę, którą mogą go "zaskoczyć". Liczyła się każda minuta. Wykorzystując moment, policjanci wciągnęli siedzącego na parapecie mężczyznę do środka. 28-latek dla własnego bezpieczeństwa został obezwładniony, a następnie przekazany w ręce lekarzy.

Na miejscu obecni byli również strażacy gotowi do działania z materacem powietrznym. Na szczęście tym razem nie był potrzebny. Pomoc przyszła na czas.