Informacje

Bądź widoczny, bądź bezpieczny – kolejna akcja bełchatowskiej drogówki

28 lutego 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb prowadzili akcję uświadamiającą pieszym i rowerzystom, konieczność bycia widocznym na drodze. Mundurowi, na czele z kom. Marcinem Kucnerem, Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali odblaskowe kamizelki, czapeczki oraz opaski, które można przymocować do roweru. Była to kolejna odsłona policyjnych działań, których głównym celem jest uświadamianie „Niechronionych” jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Policyjne statystyki pokazują, że mimo wielu profilaktycznych akcji i policyjnych apeli piesi i rowerzyści w dalszym ciągu stanowią liczną grupę poszkodowanych w zdarzeniach drogowych.
Tego typu policyjne działania mają na celu uświadomić mieszkańców, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, na drodze kierowcy samochodów widzą przede wszystkim światła aut nadjeżdżających z przeciwka oraz znaki poziome wymalowane na jezdni. Natomiast sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegają w ostatniej chwili. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów. Jest to odległość, która daje kierowcy odpowiedni czas na reakcję i może uratować pieszemu lub rowerzyście życie! 

Powrót na górę strony