Informacje

Policjanci odzyskali iPada

Bełchatowscy policjanci w ciągu godziny od zgłoszenia odzyskali zagubionego iPada o wartości 2500 złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 35-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego. Zabezpieczone urządzenie zostało już zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Wczoraj, 17 października 2017 roku, 32-letni piotrkowianin zawiadomił bełchatowskich policjantów, że będąc w jednym z hipermarketów pozostawił na półce swojego iPada. Kiedy po kilku minutach wrócił po urządzenie, już go tam nie było. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy, którzy zlokalizowali iPada. Jak się okazało, urządzenie przywłaszczyła nieuczciwa klientka sklepu, która zamiast oddać sprzęt personelowi, schowała go do kieszeni i wyszła. Moment ten został także uwieczniony na monitoringu sklepowym. Policjanci dotarli do 35-letniej mieszkanki powiatu piotrkowskiego, która przyznała się do popełnienia przestępstwa. Jeszcze wczoraj usłyszała zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali utracone urządzenie, które powróciło do właściciela.

Przypominamy, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

Powrót na górę strony