Informacje

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 7 listopada 2017 roku około godziny 19.30 na DK 74 na wysokości miejscowości Wielopole w powiecie bełchatowskim. Potrącony przez samochód mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

7 listopada 2017 roku  około godziny 19.30  na DK 74 na wysokości miejscowości Wielopole, kierujący volkswagenem passatem potrącił 57-letniego mieszkańca gminy Bełchatów. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy przechodził przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym oraz bez wymaganych elementów odblaskowych. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają teraz dokładne przyczyny wypadku. Kierujący passatem był trzeźwy.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych,  umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych, jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.

 

Powrót na górę strony