Informacje

Ostrożnie na drogach – kolejne wypadki

Trwają wakacje - okres wypoczynku i beztroski - ale też czas podróży. Za nami weekend, który przyniósł niebezpieczne zdarzenia drogowe. Dlatego policjanci przypominają, o zachowaniu ostrożności za kierownicą i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 13 lipca 2019r. o godz. 23.30 na drodze W483 w miejscowości Kozłówki w powiecie bełchatowskim. Mundurowi wstępnie ustalili, że 49-letnia kierująca samochodem opel vectra jadąca drogą wojewódzką w kierunku Szczercowa najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, obok którego leżał rower. 57-letni mieszkaniec gminy Szczerców został przewieziony do szpitala w Bełchatowie, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Kierująca była trzeźwa.

14 lipca 2019 roku o godz. 17.30 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Szczercowie na skrzyżowaniu ulic Kącik i Wschodniej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem marki Vonroad został potrącony przez 40-letniego kierującego samochodem renault, który wyprzedzał go w miejscu niedozwolonym. 68-letnia pasażerka motoroweru została przetransportowana helikopterem do szpitala w Łodzi. Kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują o ostrożność. Kierujący często przeceniają swoje umiejętności i ignorują zagrożenie. Błędnie zakładają, że im nie zdarzy się wypadek. Zapominają, że zawsze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Dobre warunki drogowe zachęcają do szybszej jazdy, a co za tym idzie do przekraczania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość to mniej czasu na reakcję, dłuższa droga hamowania a niejednokrotnie utrata panowania nad pojazdem. Jeśli do tego dojdą błędy przy wyprzedzaniu lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, wypadek jest niemal pewny. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość, brak ostrożności, przecenianie swoich umiejętności to główne przyczyny wypadków drogowych.

Powrót na górę strony