Informacje

Apel o ostrożną jazdę

Apelujemy o ostrożność na drogach. Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Wielu kierowców wciąż zapomina, że jezdnie mogą być przymrożone i śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

Z zachowaniem ostrożności podczas jazdy, ze zmianą techniki prowadzenia pojazdu i dostosowaniem prędkości do panujących warunków atmosferycznych miał problem 19-letni kierowca chryslera voyagera. 19 listopada około godziny 10.00 mężczyzna  jadąc od strony miejscowości Kurnos II w Kierunku Kaszewic w gminie Bełchatów na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń natomiast trzech spośród pięciu jego pasażerów w wieku od 17 do 19 lat z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

Policjanci ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. Dlatego teraz, w okresie jesienno-zimowym warto zdjąć nogę z gazu.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

Powrót na górę strony