Informacje

Czwartkowy "spacer" milusińskich po komendzie

Dzieci z Samorządowego Przedszkola numer 5 imienia „Jana Brzechwy” w Bełchatowie miały dzisiaj okazję spotkać się z policjantami. Spacerowały po pomieszczeniach komendy, poznając pracę policjantów. Funkcjonariusze rozmawiali z milusińskimi również na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie mierzyły elementy policyjnej „garderoby” i zasiadały za kierownicą radiowozu.

W czwartek, 4 kwietnia 2024 roku, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 im. J. Brzechwy zawitały do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Celem spotkania było zapoznanie miłych gości z pracą policjantów oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Sierżant sztabowy Wioletta Kotecka i sierżant sztabowy Piotr Noweta dużo uwagi poświecili tematowi bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówili między innymi o tym, w których miejscach należy przechodzić przez jezdnię, co oznacza światło czerwone i w jaki sposób dzieci powinny podróżować samochodem. Przedszkolaki wykazały się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i czynnie uczestniczyły w dyskusji na temat różnych zagrożeń. Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta, więc mundurowi oprowadzili ich po komendzie, pokazali im swoje pomieszczenia służbowe opowiadając jakie w danej chwili wykonują zadania. Milusińscy byli bardzo ciekawi i z jakich elementów składa się służbowa „garderoba” policjantów i ich wyposażenie w służbie. Z radością przymierzały elementy policyjnego umundurowania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu. Podczas spotkania policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku. Dzieci wysłuchały policyjnych rad i obiecały między innymi, że będą uważni przechodząc przez jezdnię. Mamy nadzieję, że takie miłe spotkanie oraz przekazane na nim treści na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

  • dzieci i policjanci przed komendą.
  • policjanci pokazują dzieciom radiowozy.
  • dziecko w radiowozie.
  • dziecko w radiowozie.
  • policjant rozmawia z dzieciakami o pracy policjanta, obok stoi chłopiec który ma założoną marynarkę i czapkę policyjną.
  • dziecko w radiowozie.
  • dziecko przedszkolak w radiowozie.
  • dziecko w radiowozie.
  • dzieci w radiowozie. siedzą na siedzeniu kierowcy i pasażera.
Powrót na górę strony